KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13989070
nr 1398 9070
Nils Olzon
(1891-1953), Sverige
Oljemålning, Vårvinter. Signerad. Olja på duk, 48x67, yttermått inklusive ram: 60x78 cm
Kondition: slitage
Nils Olzon, född 1891 i Stockholm, död 1953, svensk målare och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
måndag 24 maj 2021
kl 19:14:22
150 kr
Nils Olzon
Läs mer om Nils Olzon